Koloběh života

31. října 2013 v 13:54 | Kathie Jones |  Originální tvorba

Vždycky jsem chtěla létat. Plachtit vzduchem, dívat se na svět z výšky, být svobodná, volná… Můj život takový není. Stále se opakující rutina, ubíjející rytmus všedních dní bez přátel, beze změn, bez radosti.

Vracela jsem se domů, v ruce tašku s nákupem. Byla jsem zahloubaná do přemítání nad svojí neutěšenou budoucností, když v tu chvíli zapískaly brzdy, náraz, tma a ticho…

Na víčka mě polechtalo ranní slunce. Otevřela jsem oči a polaskala mě zeleň koruny stromu. Byla jsem to já a přeci nebyla. Z mého života zbyly jen nepatrné střípky, záblesky všedních dní, které postupně vybledly, až téměř zmizely úplně. Protáhla jsem se, opatrně postoupila na okraj hnízda, roztáhla křídla, nádech, skok a… Jsem volná!

Radost, která prostoupila mým malým tělíčkem, zahlušila poslední zbytky vzpomínek. Paprsky slunce mě hladily po perutích, vítr laskal tvář a zdvihal mě výš a výš. Tak lehce, přirozeně. Svobodná jako nikdy předtím jsem shlížela na krajinu, na všední životy stovek lidí tam dole, na řeku plynoucí z horských strání až kamsi daleko… Přála bych si být jako ta řeka. Zdolávat lehce každou překážku, jako horský pstruh se nechat laskat chladivou vodou… Najednou jsem uslyšela zapískání, káně se řítilo střemhlav přímo na mě. Před očima se mihl stín, zmizela volnost, zůstal jen strach. Ostré drápy proťaly moji hruď a jemná peříčka se zbarvila krví.

Cítila jsem chlad. Voda omývala mé tělo, lámala paprsky světla a vytvářela mi tak před očima neskutečně krásné obrazce. Zelené řasy tančily v jemném proudu, oblázky na dně svítily jako tisíce hvězd na noční obloze. Proplouvala jsem řekou a cítila se krásně. Nad hladinou zářily na nebi hvězdy a já zatoužila opustit hranici břehů, které držely řeku v korytě, určovaly její meze. Chtěla jsem víc - volnost, svobodu, možnost jít kamkoli - jako lidé. Ostré zuby proťaly mé tělo a vytáhly mě nad hladinu. Nedostávalo se mi dechu, v mých očích se odrážel měsíc v úplňku. Najednou ke mně zdáli dolehl hlas.

"Vzbuďte se!!! Je čas žít dál…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nataly ^^ Nataly ^^ | Web | 31. října 2013 v 14:12 | Reagovat

krásne napísané :)

2 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 1. listopadu 2013 v 5:35 | Reagovat

[1]: Děkuji. Jsem ráda, že se líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tyto stránky nejsou vytvořeny za účelem zisku. Všechny postavy, které nepatří mně, patří svým autorům a nedělám si na ně nárok :-) Stejně tak obrázky, pokud není uvedeno jinak, jsou stažené z internetu a nejsou mým vlastnictvím.