Útěk z ráje

29. prosince 2013 v 9:07 | Kathie Jones |  Originální tvorba
Něco malého z mé starší tvorby - slohovka na zadané téma...


…a podíval se jí do tváře. Byla bledá, v očích se jí zračil strach. Nesmírný strach. Člověk nemohl říct, že by to byl strach ze smrti, spíš z něčeho, co nedovedeme popsat. Chytl ji za ruku, cítil její slabý záchvěv, pokus o sevření, ale byla příliš slabá. I když na první pohled vypadala klidně, bylo na ní vidět, že svádí krutý boj a …prohrává. S vypětím všech sil nadzvedla hlavu a slabě zašeptala: "Neopouštěj mě. Je tu zima, tma..., prosím, neopouštěj mě…" Silněji stiskl její ruku, ale nebyl schopný odpovědět. V očích se mu objevily lesklé slzy…

Šla… Ne, to nebyla chůze! Spíš jí připadalo, že se vznáší temnou nicotou. Studenou, nepřívětivou… a vtom - v dáli něco zaslechla. Tichá uklidňující hudba, možná trochu posvátná, ji vábila blíž a blíž. Na konci bylo světlo! Tak tohle je ráj! Za chvíli tam bude a pak už jí nic nebude scházet. Naposledy se ohlédla a tu viděla celý svůj život jako na dlani. Všechny ty roky honby za ničím! Určování cílů, strádání, cestu k nim a pak? Zase nové a nové cíle, zkoušky, bolest… Ale byla tu i radost. Její dvě děti, manžel, šťastné chvíle v blízkosti těch, které tolik milovala! Všechno tu bylo. Úplně všechno! I ty poslední okamžiky, kdy ji držel za ruku a plakal. I její nesmírný strach a pak? Temnota. Obraz života se pomalu ztrácel a jí najednou přišlo líto, že ho opouští. Ovládl ji zvláštní cit. Bylo v něm všechno! Stesk, bolest, láska… Vzepřela se síle, která ji vábila do ráje. Zacpala si uši, aby neslyšela tu sladkou píseň. Vytrhla se z temnoty i blížícího se světla a cítila, že padá… Ano. Padá, vrací se zpět do světa, který už opustila. Vrací se na zem k manželovi, dvěma malým dětem… Věděla, že nic už nebude jako dřív. Věděla, že nebude živá, že se stane duchem. Ale co to všechno bylo proti tomu, když bude moct vidět své děti, být jim nablízku…?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Odetta Odetta | Web | 29. prosince 2013 v 9:28 | Reagovat

Sice si to uvědomila trochu pozdě, ale i tak má plusový body 8-) mateřská láska je silná věc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tyto stránky nejsou vytvořeny za účelem zisku. Všechny postavy, které nepatří mně, patří svým autorům a nedělám si na ně nárok :-) Stejně tak obrázky, pokud není uvedeno jinak, jsou stažené z internetu a nejsou mým vlastnictvím.