Obří propadák

14. července 2015 v 15:43 | Kathie Jones |  Ze světa čar a kouzel
Ministr kouzel seděl ve svém pohodlném křesle, hlavu v dlaních. Jedna špatná politická kampaň a bude ho pravděpodobně stát místo. Jeho tajemník Kornelius Popletal stál u okna, noviny v ruce, a špatně skrýval své pobavení celou situací. On by takovou chybu neudělal. Jsou to zvířata a jako taková nemají mít volební právo. Až bude jednou na ministerském postě, a to bude nejspíš brzy, postará se, aby obři skončili tam, kam patří. Ve vysokohorských rezervacích. Jako draci. A bude klid.


Jenže momentální názorová válka na poli kouzelnického světa se odvíjela v duchu toho, kdo může být považován za rozumně myslícího tvora se všemi právy i povinnostmi. O slovo se tak drali kentauři, vodní lidé a jiná havěť, mimo to také obři. Současný ministr sázel na podporu těchto skupin. Pořádal pro ně různé akce a sliboval si od nich hlasy v příštích volbách. Podle Korneliuse však stále nedoceňoval konzervatismus, který již celá tisíciletí svazuje kouzelnickou společnost. To, co tedy na jedné straně získal, ztrácel u vážených kouzelnických rodin i řadových kouzelníků. A tentokrát opravdu přestřelil.

Ministr se konečně napřímil v křesle a kývl směrem k novinám jež svíral jeho tajemník v ruce. "Rozmázli to moc?" Kornelius jen přikývl. "Pozvat obry na sledování famfrpálového zápasu asi nebyl nejšťastnější krok." S tím položil noviny na stůl. Čelní stranu zabíral tučný titulek: "Obří propadák: Při bouřlivém potlesku obři zaplácli několik hráčů famfrpálu jako komáry."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tyto stránky nejsou vytvořeny za účelem zisku. Všechny postavy, které nepatří mně, patří svým autorům a nedělám si na ně nárok :-) Stejně tak obrázky, pokud není uvedeno jinak, jsou stažené z internetu a nejsou mým vlastnictvím.